Lütfen hesabınız için e-Posta adresi giriniz. Size bir doğrulama kodu gönderilecek. Doğrulama kodunu aldığınızda, hesabınız için yeni bir parola seçebileceksiniz.

Etkinlikler ve Duyurular

Salı, Ağustos 27, 2019 Tan Çetin Etkinlikler 36

2019 yılının ilk mesai günü olan 2 Ocak saat 16.00’da onbeş kişilik bir TKTC heyeti olarak İstanbul Rehberler Odasının Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Yar. Doç. Sedat Bornovalı ‘yı makamında ziyaret ettik.

Ziyaretin anısına sunulan hediyelerin sonrasında yapılan söyleşi esnasında konuşan Bornovalı ile üyelerimiz arasında gerçekleşen karşılıklı görüş alışverişinin faydaları vurgulanarak ilerleyen süreçte de devam dilendi.

İRO ‘nun EMITT 2019 ve TKTC ‘nin WFTGA 2019 etkinliklerine yönelik çabaları, sahte rehberliğe karşı mücadele, 2015 den bu yanakaybedilen zeminin geri kazanılmasına yönelik neler yapılabileceği hakkında devam eden kabul yaklaşık bir saat kadar sürdü.

Neşeli ve gülümseyen yüzler eşliğinde tamamlanan ziyaret sonrası üyelerimizden gelen öneri ve taleplerin düzenli olarak odaya iletilmesine karar verildi.

Salı, Ağustos 27, 2019 Tan Çetin Etkinlikler 52

TKTC dostları İSTANBUL BOĞAZI’nı Tarih Kültür ve Turizm Rehberleri Derneği Rehberlerinden dinlediler.

TKTC Yönetim Kurulunun 23 Mayıs 2018 tatihli 12 sayılı kararı gereği düzenlenen etkinlik seçimlerin bir gün öncesinde 23 Haziran 2018 Cumartesi günü gerçekleştirildi. Eminönü TURYOL iskelesinde sabah saat 10.00’da buluşma ile başlayan program Üskudar’dan dahil olan katılımcılar ile devam etti. Bir İstanbul klasiği olan simit ve peynir eşliğindeki kahvaltı ikramı ile 3 saat boyunca İstanbul Boğazı'nda anlatımlarla devam edildi.

Katılımcıların gösterdiği ilgi karşısında dernek yöneticileri etkinliği senede iki kere bahar aylarında olmak üzere tekrarını boğazın farklı perspektifleri ile işlemek suretiyle planladıklarını ifade ettiler.

Salı, Ağustos 27, 2019 Tan Çetin Duyurular 34

1985’den bu yana varlığını sürdüren ve yetmişden fazla ülkede ikiyüzbin den fazla turist rehberini temsil eden Dünya Turist Rehberleri Dernekleri Federasyonuna yaptığımız başvuru olumlu görülecek tam üyelik işlemlerimiz tamamlanmıştır. Türkiye Rehberlerini uluslararası ortamlarda sivil toplum örgütü düzeyinde tam üye olarak temsil edecek olmanın gururunu yaşıyoruz.